روش های زیادی برای تشخیص عسل طبیعی معرفی شده است. اما بسیاری از این روش ها اشتباه است!

عسل طبیعی با عسل تقلبی چه تفاوتی دارند؟

بر خلاف تصور بیشتر مردم ، عسل خوب دقیقا عسلی نیست که از زنبوری تهیه شده باشد که آن زنبور از گل های طبیعی و باغات تغذیه کرده باشد بلکه حتی عسل زنبورهایی هم که در فصل سرما توسط زنبوردار با شکر یا شیره‌های شیرین تغذیه شده باشد نیز دارای بخش قابل توجهی از خواص عسل طبیعی است و به‌راحتی می‌توان با مصرف چنین عسلی که فرایند تولید آن توسط زنبور طی شده، از فواید مختلف ذکرشده برای عسل، منتفع شد!

نکته دوم اینکه برخی تصور دارند که عسل اصل و خالص الزاماً باید قیمتهای بسیار بالایی داشته باشد و عسل‌هایی که با قیمتهای مثلاً کمتر از 50 هزار تومان به‌ازای هر کیلو در بازار به‌فروش می‌رسند، نمی‌توانند عسل طبیعی، مفید و قابل اعتمادی باشند!

در مجموعه برکات محصولات ارگانیک و طبیعی برای شما فراهم می آوریم تا با خاطری آسوده از آن ها استفاده کنید.

با ما همراه باشید تا روش های اصولی تشخیص عسل را به شما آموزش می دهیم :

عسل طبیعی برکات

فاکتور های آزمایشگاهی عسل طبیعی

نسبت فروکتوز به گلوکز حداقل ۰.۹
گلوکز ۲۰- ۳۵ درصد
فروکتوز حداقل ۳۰ درصد
ساکارز حداکثر ۵ درصد
هیدروکسی متیل فورفورال HMF حداکثر 40mg/kg
قند احیاء کننده حداقل ۶۵ درصد
رطوبت حداکثر ۲۰ درصد
پرولین حداقل 180mg/kg
فعالیت دیاستازی (کیفی) مثبت
فعالیت دیاستازی (کمی) حداقل 8 DN

اما این موارد قابل تشخیص در آزمایشگاه ها هستند.

رنگ ، طعم ، غلظت عسل بسته به منطقه تولید آن متفاوت است.

بهترین روش تشخیص عسل طبیعی

صحیح ترین روش برای تشخیص کیفیت عسل و آگاهی از خلوص آن، آزمایشگاه می باشد. کافیست مقداری از عسل مورد نظر را به آزمایشگاه تخصصی عسل ببرید و درخواست کنید تا آن را برای شما آنالیز کنند. احتمالا پیش خودتان میگویید این هم شد روش! من یک روش سریع و خانگی میخواهم ولی باور کنید هیچ روش سریع و آسانی برای تشخیص عسل وجود ندارد. حتی خود زنبوردارها برای اطلاع از کیفیت عسل هایشان آن را به آزمایشگاه میفرستند، اما متاسفانه برخی از عزیزان با ادعای بسیار میگویند ما قادر به تشخیص عسل طبیعی هستیم!

عسل خوب

در آزمایشگاه تخصصی عسل، فاکتورهای بسیاری بررسی می شوند از جمله میزان ساکارز، رطوبت، هیدروکسی متیل فورفورال، گلوکز، فروکتوز و … که البته این ها نیز قطعیتی ندارند و برای برخی عسل ها استاندارد هایشان متفاوت است برای مثال طبق استاندارد باید ساکارز عسل طبیعی زیر ۵ درصد باشد اما عسل کنار جزء استثناها می باشد و در بسیاری از موارد حتی اگر ساکارز بالای ۵ نیز داشته باشد طبیعی است.